"Tento relativně malý pokles vzhledem k opravdu nevydařené zimě je způsoben faktem, že 45 procent českých občanů tráví zimní dovolenou kvůli školním prázdninám až v únoru, kdy již byla naštěstí sněhová situace na horách (v ČR) mnohem lepší než v prosinci a lednu," uvedl mluvčí asociace Tomio Okamura.
Nejpopulárnější bylo Rakousko, které navštívilo přibližně 300.000 Čechů, následuje Itálie, kam zamířilo 140.000 českých lyžařů, a Francie, kam uplynulou zimu odjelo za lyžováním přibližně 50.000 českých občanů.
V Rakousku podle Okamury jasně převažují ti, kteří si pobyt a lyžování zajišťují zcela individuálně, bez cestovní kanceláře. "Důvodem je nejen blízkost Rakouska z České republiky, ale i neochota rakouských hotelierů, kteří nechtějí dávat cestovním kancelářím množstevní slevy, a proto nabízet zájezdy do Rakouska za lyžováním není pro cestovní kanceláře tak atraktivní, a tím je ani příliš nenabízejí," vysvětlil.
V Rakousku byly mezi Čechy nejpopulárnější oblasti Zillertall, Schladming - Dachstein, Stubaital, Zell am See / Kaprun, Nassfeld, Bad Gastein a Bad Kleinkirchheim. V Itálii Češi nejčastěji mířili do Val di Fiemme, Bormia, Tonale / Ponta di Legno, Monte Bondone a Apricy. Ve Francii vedly Tignes, Risoul, Val Thorans a Les Menuires.
Průměrná délka pobytu českých lyžařů byla ve Francii sedm nocí, v Itálii šest nocí a v Rakousku vzhledem k nejmenší geografické vzdálenosti jen tři noci.