"První výsledky ukazují, že v tomto vrtu bude možné těžit samostatně i plyn," citují HN mluvčího firmy Miroslava Nováka.
Až dosud společnost těžila kolem milionu krychlových metrů plynu ročně, zatímco domácí produkce konkurenčních MND byla stokrát větší. Vytěžený plyn donedávna obě firmy prodávaly Jihomoravské plynárenské, letos ale začaly hledat odbyt přímo mezi spotřebiteli.
Společnost podnikatele Lamicha kromě omezeného množství vlastního plynu z Poštorné nabízí také ruský plyn, nakupovaný od společnosti Vemex. Ta je napojena na Gazprom, na českém trhu působí od loňska a také nabízí dodávky koncovým zákazníkům, jichž má zhruba desítku.
Majitel tuzemské společnosti Lamich se angažuje v devíti firmách zaměřených na prodej zboží, obchod s nemovitostmi a finanční služby. Česká naftařská, do níž před čtyřmi lety vstoupil, je bývalou divizí Unipetrolu, kterou kdysi koupili její manažeři. Lamich je podle deníku považován za jednu z šedých eminencí severomoravského byznysu. Na veřejnosti se příliš neobjevuje. Podniká od devadesátých let, první velké peníze vydělal na obchodech s pohonnými hmotami. Před časem spolu s Aloisem Hadamczikem vlastnil prvoligový fotbalový klub Baník Ostrava, píšou HN.