Pivo vyrábí belgická společnost De Landtsheer. V roce 2001 uvedla na trh pivo pod názvem Malheur Brut Réserve, které je vyráběno postupem vycházejícím ze způsobu výroby šumivého vína. De Landtsheer použila mimo jiné výrazy "La premiére biére Brut au monde" (První Brut pivo na světě), "Biére blonde á la méthode traditionnelle" (Světlé pivo vyrobené tradičním způsobem), jakož i odkaz na vinaře v Remeši a Épernay. Použitím výrazu "Champagnebier" prý chtěla firma zdůraznit, že jde o pivo vyrobené podle takzvané šampaňské metody.
To se však nelíbilo organizacím, které se zabývají ochranou známky šampaňské a De Landtsheer zažalovaly. Podle nich používání těchto názvů klame zákazníky, s čímž nakonec také u soudu uspěly. Belgický pivovar tak přestal používat značku "Champagnebier" a označení původu Reims-France, ale proti rozsudku se odvolal k odvolacímu soudu v Bruselu. Ten se nakonec obrátil na ESD, aby rozhodl, zda evropské směrnice musí být vykládány v tom smyslu, že odkaz na druh výrobku, a nikoliv na určitý podnik nebo výrobek v reklamním sdělení lze považovat za srovnávací reklamu.
"Soudní dvůr dospěl k závěru, že ne každé srovnání, které se pro výrobky bez označení původu odvolává na výrobky s označením původu, je nedovolené," uvedl ESD v rozsudku. V podstatě to znamená, že belgický pivovar skutečně mohl za splnění určitých podmínek přirovnat vlastnosti svého piva k šampaňskému.
Čechy by sice mohlo zarazit, že Belgičané vyrábí pivo, které se podobá šampaňskému, ale Belgie je pivními "speciály" vyhlášená. Belgičané vyrábí celkem 600 druhů piv, mimo jiné i s pomerančovou příchutí, či piva stará několik let.