Nejživější bylo obchodování s akciemi energetické společnosti ČEZ, která zveřejnila řadu zpráv. Oznámila rekordní zahraniční investici v objemu zhruba 39 miliard Kč. Projekt v Bosně a Hercegovině zahrnuje výstavbu nové uhelné elektrárny a rozvoj přilehlého dolu. Představenstvo ČEZ navrhlo k výplatě vesměs očekávanou hrubou dividendu 20 Kč na akcii po loňské hodnotě 15 Kč. Akcie ČEZ se od minulého týdne obchodují bez nároku na dividendu.
ČEZ dále zveřejnil předpověď možného růstu velkoobchodních cen elektřiny v příštím roce meziročně asi o 24 procent na 52 až 54 megawatthodin, tedy cenovou úroveň v Německu. Tento předpoklad byl v souladu s očekáváním akciových analytiků. Akcie ČEZ vyrostly o 1,5 procenta na 987 korun, obchodovaly se ale i za více než 1000 korun.
Ve stínu ČEZ zpevnily akcie společnosti Philip Morris o 2,4 procenta na 9650 korun. Analytici ING přitom snížili cílovou cenu pro akcie této tabákové společnosti na 9100 Kč z původních 9900 Kč s doporučením "držet". Akcie výrobce léčivy Zentiva vyrostly o 2,6 procenta na 1472 korun.
Akcie operátora Telefónica si polepšily o 1,7 procenta na 622,2 koruny. Analytik Komerční banky zvýšil roční cílovou cenu akcií Telefóniky na 688 korun na akcii z minulých 602 korun a ponechal nákupní investiční doporučení. Představenstvo Telefóniky navrhne valné hromadě výplatu hrubé dividendy 50 Kč na akcii.
Celkové obchody s akciemi vykázaly nadprůměrných 20,4 miliardy korun po minulé hodnotě 19,4 miliardy korun. Příští týden bude ve znamení valných hromad s hlasováním například o výši dividend pro akcionáře. Tento bod budou mít na programu společnosti ČEZ, Philip Morris nebo Telefónica. Výsledky za loňský rok oznámí realitní skupina ECM.