"Česká republika je pro Delta Air Lines důležitým trhem a součástí našeho strategického plánování," uvedl Jahangir. Také vedení Letiště Praha považuje spojení za nejvýznamnější novinku letního letového řádu. Podle ředitelky letiště Hany Černochové chce pražský terminál dále posilovat své postavení významného přestupního uzlu letecké aliance SkyTeam, v níž je Delta největším dopravcem.
Novou linku podle Jahangira využijí američtí obchodníci a turisté mířící do Prahy i do dalších měst střední a východní Evropy. Z toho by mohl těžit partner Delty ve SkyTeamu České aerolinie, které provozují hustou síť spojů v regionu. Na druhé straně Atlantiku budou moci cestující využít navazující spoje Delty do všech padesáti států americké unie.
Ačkoli letadla Boeing 767 pro 214 cestujících patří Deltě, na základě dohody o sdílení kódu bude let do Atlanty společný s ČSA. "V letadle budou vedle sebe sedět cestující Českých aerolinií i Delty," řekl viceprezident ČSA Petr Pištělák. Pro české cestující to znamená, že na palubě bude vždy jedna letuška mluvící česky.
Pištělák odmítl názor, že by nová přímá linka do USA ohrožovala spoje ČSA z Prahy do New Yorku. Jako důvod uvedl geografickou vzdálenost mezi oběma americkými městy. Navíc lety ČSA do New Yorku jsou stejně jako lety Delty do Atlanty společné, rozdíl je pouze v tom, že letadla na trase Praha - New York patří ČSA. "Pokud tuhle spolupráci nebudeme dělat my, bude ji dělat někdo jiný," upozornil Pištělák na konkurenci v oboru.
S linkou do Atlanty získala Praha další ceněné dálkové spojení. Kromě Atlanty se z Prahy přes Atlantik pravidelně létá do Toronta, Montrealu a New Yorku, kam směřují letadla ČSA, přímé spojení do korejského Soulu zajišťují Korean Air. Do ostatních vzdálených míst se cestující z ČR dostane pouze s přestupem v některém z evropských leteckých uzlů.
Vedle Prahy expanduje Delta do dalších měst východní Evropy. V červnu začne létat například z New Yorku do Bukurešti a Budapešti nebo z Moskvy do Atlanty.