"My jsme pro to, aby se podobně jako v některých dalších zemích udělalo přerozdělení kmitočtů mezi stávajícími operátory tak, aby mohli rozvíjet a zajistit robustní pokrytí signálem a zvýšili kvalitu svých služeb, a poté můžeme uvažovat o tom, zda máme dostatek kmitočtů pro kvalitního čtvrtého operátora," uvedl. Doplnil, že stále platí rozhodnutí vlády, podle kterého mají v ČR působit tři poskytovatelé mobilních služeb.
Za plnohodnotného mobilního operátora, v tom smyslu, jak dosud vnímají zákazníci mobilní operátory, nelze zatím podle Dvořáka označit ani firmu MobilKom, která chce v polovině května začít nabízet služby CDMA pod značkou U:fon. "Tento operátor bude nabízet mobilní datové služby a případně doplňkové hlasové služby, ale zřejmě ne v kvalitě shodné s GSM/UMTS operátory, například z hlediska pokrytí, dostupnosti stejných mobilů a podobně, vše ale ukáže reálný vstup na trh a zájem zákazníků," dodal.
Podle Dvořáka z regulačního hlediska nic nebrání vstupu tzv. virtuálních operátorů, kteří nemají vlastní infrastrukturu, musí se však dohodnout na využívání sítí s některým ze tří provozovatelů mobilních sítí GSM. Ani v této oblasti ale nevidí příliš velkou šanci virtuálního operátora na úspěch s výjimkou modelu, kdy by si virtuálního operátora jako další značku pořídil přímo jeden ze stávajících operátorů, aby získal větší podíl na trhu.