"Provozovatelé vysílání poukazují zejména na nedostatečnost informační kampaně," uvedl ČTÚ k posunu termínu s tím, že úřad zahájí správní řízení s cílem rozhodnout o odnětí příslušných individuálních oprávnění k využívání rádiových kmitočtů tak, aby uvedený srpnový termín byl respektován.
Důvodem vypnutí analogu na Domažlicku je přechod oblasti v sousedním Německu na digitální rozhlas, který ruší TV vysílání v ČR. Další takovou oblastí se stane v následujících měsících okolí Ústí nad Labem.
Podle plánu ČTÚ by mělo digitální TV vysílání postupně nahradit analogové v celé ČR do října 2010. Přechod na DVB-T čeká celou Evropu. Lidem v ČR to přinese namísto současných čtyř volně šířených až tři desítky nových i současných programů, mnohdy v lepší obrazové a zvukové kvalitě.
Mediální informační kampaň na Domažlicku, která má lidem vysvětlit, jaká změna je v nadcházející době čeká, zajišťuje společnost Liberal Consulting. Ta zvítězila ve výběrovém řízení ministerstva informatiky. Firma proto mimo jiné spustila webové stránky www.digitalne.tv, které lidem například sdělí, proč se analogová TV vypíná a jaké možnosti pro příjem TV programů budou mít poté, co bude analogové zemské vysílání vypnuto.
Spuštění webu bylo součástí informační kampaně, kterou plánovalo ministerstvo informatiky. Součástí kampaně budou nejen webové stránky a telefonní infolinka, ale také reklama v televizi, tisku, rádiích i na internetu či distribuce informačních letáků a další.
Pokud budou chtít lidé na Domažlicku po vypnutí analogu dále sledovat současné programy, musejí si k televizorům připojit zařízení pro převod signálu, označovaný jako set-top box; jeho cena nyní začíná pod 1500 korun. Lidé si také mohou pořídit přímo televizor se zabudovaným tunerem, který je ale dražší, anebo dát přednost některé z nabídek placených satelitních či kabelových operátorů. Bez set-top boxu či TV s tunerem nebude možné dále televizní programy bezplatně sledovat.