Aktuálnější jsou však mobilní data. Jedná se o poplatky, které zákazník v zahraničí platí například za to, že se chce připojit přes svůj mobilní telefon na internet. Redingová upozornila, že během příštích osmi měsíců bude Evropská komise pozorně sledovat, zda se ceny za data snižují, či nikoliv. "Už jsme na to upozornili operátory," uvedla.
Pokud Brusel zjistí, že ceny neklesají a poplatky označí za přemrštěné, mohla by na řadu opět přijít regulace. Řada států Evropské unie by se přitom takové myšlence vůbec nebránila. V podobném tónu jako Redingová dnes v Lucemburku vystupovalo například Dánsko či Slovinsko. Otázka je, jaký postoj by zaujaly další státy, kterým se příliš nezamlouvala ani regulace roamingu. Mezi ně patří mimo jiné i Češi.
Dalším "mobilním" produktem, u něhož by mohla Evropská unie časem nařídit zlevnění, jsou SMS a MMS. Opět by se to týkalo poplatků za posílání zpráv ze zahraničí, nikoliv v domovské zemi. Pokud by však taková regulace měla vůbec vzniknout, stalo by se tak zřejmě za delší dobu.
Evropská komise musí během následujících 18 měsíců připravit podrobnou analýzu, která bude zkoumat funkčnost nařízení, které sníží ceny roamingu. Pokud v této analýze dospěje k závěru, že vše funguje, jak má, a ceny SMS a MMS jsou přemrštěné, může časem vzniknout návrh na regulaci cen i u těchto produktů.