Proti předchozímu měsíci se sezonně očištěná průmyslová produkce v dubnu snížila o 0,5 procenta. Tržby z průmyslové výroby ve stálých cenách se v dubnu meziročně zvýšily o 14,4 procenta, v běžných cenách jejich nárůst činil 17 procent.
Průměrný počet zaměstnanců v průmyslu se v dubnu meziročně zvýšil o 2,5 procenta, firmy tak zaměstnaly více než 28.000 nových pracovníků. Nejvíce jich nově přijaly v produkci pryžových a plastových výrobků, ve výrobě elektrických a optických přístrojů a ve strojírenském průmyslu. Stejně jako v březnu se propouštělo v textilním průmyslu a těžbě energetických surovin.
Průměrná měsíční nominální mzda v průmyslu v dubnu dosáhla 20.414 korun, což znamenalo meziroční nárůst o 8,8 procenta. Hodinová mzda průměrně vzrostla o 6,8 procenta na 145,6 koruny. Produktivita práce v průmyslu se zvýšila o 10,8 procenta, hodinová produktivita byla vyšší o 9,5 procenta.
Nové zakázky průmyslových podniků ve vybraných odvětvích v dubnu dosáhly 149,6 miliardy korun v běžných cenách. Z toho na zakázky ze zahraničí připadalo 97,1 miliardy korun. Meziroční přírůstek nových zakázek činil stejně jako v březnu 6,3 procenta, objednávky ze zahraničí se zvýšily o 13,6 procenta.
V 27 zemích EU vzrostl březnový index průmyslové produkce po očištění od vlivu počtu pracovních dnů podle Eurostatu meziročně o 3,9 procenta. Z členských států, za které byly údaje dostupné, se nejvíce zvýšil v Polsku o 13,6 procenta, na Slovensku o 12,6 procenta a ve Slovinsku o 11,5 procenta. Nejvíce, o 8,5 procenta, klesl v Lotyšsku.