Hlasování v dopravním výboru přitom bylo naprosto jednoznačné. Návrh schválilo 38 europoslanců a jen šest bylo proti. Takový výsledek jen potvrzuje předchozí obavy zastánců otevření trhu s poštovními službami, že parlament takovému kroku není zdaleka nakloněn. Parlament tak prozatím vykročil směrem, kterým se ubírá i snaha Francie a není jí nic jiného než odložení liberalizace, přičemž Francouzi mluví dokonce o roku 2012.
Tábor odpůrců otevření trhu je čím dál početnější. Francie není ve svém boji osamocená. Po jejím boku vystupuje i Itálie. K dalším odpůrcům rychlé liberalizace "za každou cenu" patří i Řecko, Lucembursko, Polsko, Maďarsko, Polsko, Slovensko a další. Zastánci rychlého otevření trhu jsou naopak Němci, Nizozemci či Dánové, kteří již mají svůj trh téměř či zcela liberalizovaný.
Rok 2009 vyhovuje až na výjimky vyhovuje i Čechům. Jednou z výjimek je europoslanec za ČSSD Richard Falbr. Obává se prý ztráty pracovních míst v oblasti poštovních služeb a zhoršení úrovně poskytovaných služeb, například na venkově a v odlehlých oblastech, kam se příliš nevyplatí novým provozovatelům poštovních služeb investovat.
Parlament bude o návrhu na liberalizaci hlasovat ještě v červenci v plénu. Předpokládá se, že ale bez větších změn přijme návrh, který v noci na dnešek schválil parlamentní výbor.