...titulům.
Pozornost trhu se přitom opět soustředila na aktivitu u fúzí a akvizic poté, co Wall Street Journal napsal, že se NYSE Euronext vložila do soutěže o převzetí italské burzy, a postavila se tak nabídce London Stock Exchange .
Akcie NYSE Euronext ubíraly 0,6 procenta, zatímco LSE rostla o 1,4 procenta.
Ropná společnost Royal Dutch Shell ubírala 0,4 procenta, zatímco banka Barclays ztrácela 0,8 procenta a Royal Bank of Scotland odepisovala 0,6 procenta.
Index panevropských blue chips FTSEurofirst 300 ve 14:15 oslaboval o 0,25 procenta na 1600,3 bodu poté, co v předchozí seanci klesl o 1 procento.
Ve srovnání se začátkem roku však hlavní ukazatel evropských akciových trhů stále stojí o 8 procent výš, podpořen vlnou fúzí a akvizic, jež podněcuje levná likvidita a robustní zisky firem.
"Akcie jsou velmi levné ve srovnání s dluhopisy a udrží si vzestupný trend, třebaže s čím dál větší volatilitou, až do bodu, kdy začnou být drahé oproti dluhopisům, nebo případně, a to je pravděpodobnější, až začnou být nemožně drahé úvěry v absolutním smyslu," řekl Peter Lucas, stratég pro globální investice ze správce fondů Ashburton.
Na začátku seance evropské akcie ještě rostly ve stopách silného závěru na Wall Street, kde série investičních doporučení podpořila sektor polovodičů.
Ostře sledovaný ekonomický průzkum však ukázal, že německá podnikatelská důvěra v červnu klesla více, než se čekalo, když větší pesimismus zasáhl všechna hospodářská odvětví.
Mnichovský ekonomický institut Ifo oznámil, že jeho index německého podnikatelského klimatu, jenž vychází z průzkumu zhruba 7000 německých firem, klesl na 107,0 bodu z květnových 108,6 bodu. Analytici oslovení Reuters v průměru přitom předpověděli jeho snížení pouze na 108,4 bodu.
[LONDÝN/Reuters/Finance.cz]