Nárůst počtu dolarových milionářů překonal rok 2005 i 2004, kdy byl tento růst 10,6, respektive 5,7 procenta. Tempro růstu téměř dvojnásobně překonalo Evropu, kde se počet bohatých lidí zvýšil o 6,4 procenta na 2,9 milionu osob.
Na vysoké tempo růstu měl z velké části vliv příznivý vývoj domácí ekonomiky. "Výrazný růst velmi bohatých Čechů ovlivnil především růst spotřebních výdajů, investice do infrastruktury a nízké úrokové sazby," uvedl generální ředitel společnosti Capgemini Patrik Horný.
Ve srovnání se světem se Česká republika v přírůstku boháčů umístila na deváté příčce. Nejvyšší nárůst počtu milionářů zaznamenaly Singapur, Indie a Indonésie. V TOP 10 se umístily i Čína, Rusko a Brazílie.
Na celém světě se počet dolarových milionářů loni zvýšil o 8,3 procenta na 9,5 milionu osob. Součet jejich majetku vzrostl o 11,4 procenta na 37,2 bilionu dolarů. Nejvíce majetku koncentrují milionáři v Severní Americe, celkem 11,3 bilionu dolarů. Následuje Evropa s 10,1 bilionu dolarů a oblast Asie-Pacifik s 8,4 bilionu dolarů.
Počet majitelů finančních aktiv v hodnotě vyšší než 30 milionů dolarů loni vzrostl o 11,3 procenta na 94.970 osob. Jejich výdaje na charitu, které studie letos sledovala poprvé, byly loni 285 miliard dolarů.
Ve srovnání s předchozím rokem změnili bohatí lidé strukturu svých investic. Trendem bylo investování do nemovitostí, které se díky změnám v legislativě řady zemí stalo více likvidní a transparentní. Tento typ investice podpořila také vysoká výnosnost komerčních realit a nemovitostních fondů.
Objem investic do nemovitostí loni dosáhl 682 miliard dolarů, což je o 38 procent více než v roce 2005. Dalším trendem bylo to, že bohatí investoři přesouvali své fondy ze Severní Ameriky, Asie a Pacifiku do Evropy.
Tempo růstu hodnoty majetku světových milionářů by mělo podle studie v budoucnu zpomalit. Důvodem je pomalý růst ekonomiky vyspělých zemí, zejména Severní Ameriky. Zpomalení zřejmě nastane i v Asii a Latinské Americe. V příštích letech by tak bohatství dolarových milionářů mělo růst v průměru o 6,8 procenta ročně až na 51,6 bilionu dolarů v roce 2011.
Podle časopisu Forbes je stále nejbohatším člověkem na světě s majetkem v hodnotě 56 miliard dolarů (asi 1,2 bilionu Kč) šéf softwarového gigantu Microsoft Bill Gates. Čech Petr Kellner, který je zakladatelem a majoritním vlastníkem skupiny PPF, se v žebříčku dostal na 119. místo z 224. příčky v minulém roce.