Fúzi musí kromě ÚOHS schválit i banka, kde má Oleofin úvěr. Cenu transakce Novák odmítl sdělit s odkazem na dohodu obou stran. Oleofin vykázal v roce 2005 tržby zhruba 4,4 miliardy korun. Zisk překročil 57 milionů Kč. Loni byly výsledky obdobné, doplnil Novák.
Ve fúzi jde pravděpodobně především o úsporu nákladů Setuzy. Ústecký podnik v posledních letech několikrát změnil majitele. Od skupiny kolem podnikatele Tomáše Pitra ho přes firmu Český olej koupil M.L.Moran. Začátkem roku 2007 však svůj většinový podíl prodal firmě Campaspol, která patří Via Chemu. Část Campaspolu pak koupila PPF Investments, ta Setuzu nyní ovládá spolu s Via Chemem.
Současným majitelům Setuzy ale dosud chybí kontrola nad společností Oleofin, která poslední roky spolufinancuje výrobu ústeckého závodu. Podle informací z roku 2004 šlo o miliardu ročně. Oleofin zůstal dál v rukou M.L. Moran. "Ten krok je logický, protáhli jsme Setuzu z nejhoršího a není důvod, abychom tam dál zůstávali," uvedl Novák.
Po privatizaci Setuzy zůstala státu zhruba čtyřmiliardová pohledávka. Firma na začátku června podepsala dohodu o narovnání se státním Podpůrným a garančním rolnickým a lesnických fondem a stát by měl z původního dluhu dostat více než 1,1 miliardy korun. Setuza v závodech v Ústí nad Labem a Olomouci zaměstnává zhruba 1000 lidí. Vyrábí biopaliva, rostlinné oleje, zubní pasty i prací prášky. Loni její tržby dosáhly 7,2 miliardy korun.