Druhou nejúspěšnější firmou v tendrech na druhé pololetí je společnost CE WOOD, která uspěla na 24 jednotkách. Třetí nejúspěšnější je se 17 získanými jednotkami Lesní společnost Stříbro. Hodnotícím kritériem byla nabídnutá cena. Celkem se do soutěží přihlásilo 112 firem, které dohromady podaly 822 nabídek.
Smlouvy s vítězi tendrů hodlá podnik uzavírat v následujících dnech. Výsledky tendrů začaly LČR uchazečům postupně rozesílat zhruba v polovině června a od převzetí výsledků firmám začala běžet lhůta 15 dnů pro podání případných námitek. Pokud nikdo námitku nepodá, mohou LČR smlouvy uzavřít. "Již nyní nic nebrání uzavření smluv na 84 jednotkách," řekl ČTK výrobní a technický ředitel LČR Vladimír Dolejský.
Nyní LČR připravují vypsání takzvaných tříletých zakázek podle režimu, na kterém se s lesnickými firmami a dřevaři minulý týden dohodlo ministerstvo zemědělství. Do konce roku 2010 mají podle dohody ve státních lesích fungovat dva modely, každý s polovičním podílem, měřeno objemem těžby. Pro první model, v němž budou firmy soutěžit pouze o práce a vytěžené dřevo si LČR prodají samy, bude tendr vypsán v nejbližších dnech. Druhý tendr, ve kterém získají lesnické firmy vedle práce i právo na prodej dřeva, bude vypsán do měsíce.
Dohoda mezi dřevaři a ministerstvem zemědělství má ukončit období tvrdých sporů mezi lesnickými firmami a LČR. Spory o tendry na lesnické práce trvají od roku 2004, kdy tehdejší generální ředitel Kamil Vyslyšel vypsal první tendr podle kontroverzních pravidel. Všechna výběrová řízení, která podnik od roku 2004 vypsal, vždy některá část lesnických firem podrobovala tvrdé kritice a označovala je za netransparentní a nezákonná. Postup LČR v minulých tendrech označily za chybný i Evropská komise a český antimonopolní úřad.