V roce 2007 realizuje projekty celkem za cca 300 milionů Kč, v roce 2008 už by to měly být 3 miliardy. Skupina úzce spolupracuje s univerzitami a předními výzkumnými společnostmi a má tak možnost zavádět technologické novinky rychle do praxe a maximalizovat tak využití energetických zdrojů. Kromě vlastních projektů usiluje Energy 21 také o vyhledání a převzetí cizích nerealizovaných záměrů, jejich podporu a uvedení do provozu.
Skupina Energy 21 a.s. aktuálně spouští tři solární projekty na jižní Moravě, která je pro fotovoltaické (sluneční) elektrárny v Česku optimální oblastí. Celkový objem investic v roce 2007 dosáhne cca 300 milionů korun. Pro rok 2008 už jsou rozpracovány projekty celkem za téměř 3 miliardy Kč a to nejen v České republice, ale např. i na Slovensku, ve Španělsku, Bulharsku či na Ukrajině. Díky silnému finančnímu zázemí, hlavním akcionářem je investiční skupina NATLAND Group, skupina deklarovala zájem převzít i cizí projekty, které bez státních dotací nebudou dokončeny. „V České republice čeká na schválení dotací celá řada projektů. Všechny ovšem dotovány určitě nebudou a pro mnohé z nich to bude znamenat, že se bez cizí pomoci realizace nedočkají. Ty chceme vyhledat a na jejich realizaci, vedle svých vlastních projektů, významně participovat,“ vysvětluje strategii skupiny Ing. Tomáš Buzrla, CEO Energy 21.
Vzhledem k sílícímu zájmu investorů o obnovitelné zdroje, který skupina eviduje, uvažuje Energy 21 o vydání obligací a ve střednědobém horizontu budou analyzovány i další varianty, mezi které patří i vstup na burzu (IPO). „Je to další logický krok v rozvoji skupiny, která chce být jedničkou v obnovitelných zdrojích nejen v České republice, ale i v Evropě,“ vysvětluje Ing. Libor Matura, který je v NATLAND Group odpovědný za řízení majetkových účastí a akvizice skupiny.
Skupina Energy 21 aktuálně realizuje projekty Jaroslavice, Božice a Vojkovice na jižní Moravě, všechny projekty využívají solární energii. S výkonem kolem 1 MW půjde o nejvýkonnější solární elektrárny u nás i ve střední Evropě. Před realizací je i řada dalších projektů využívajících biomasu a další energetické zdroje. V příštím roce dojde k výstavbě solární elektrárny u Pohořelic, jejíž výkon by se měl blížit dokonce 3 MW. Pozitivně se k výstavbám solárních elektráren vyjadřují i starostové dotčených obcí.
Kromě výstavby elektráren se skupina Energy 21 aktivně zaměřuje také na vědu a výzkum, intenzivně se podílí na vědeckovýzkumných projektech společně s partnery z např. Wroclavské technické univerzity (Polsko), Univerzity v Žilině (Slovensko), Vysokého učení technického v Brně (ČR), Univerzity v Darmstadtu (Německo), Slovenské akademie věd nebo výzkumné společnosti GoldenSUN Slovakia, s. r. o. Veškeré technologické novinky posléze Energy 21 zkouší v praxi a maximalizuje tak využití zdrojů. „Významně tak zvedáme vlastní konkurenceschopnost v rámci celé Evropy,“ komentoval výzkumné aktivity Buzrla. Ročně skupina investuje do výzkumu prostředky v řádech desítek milionů korun.
Energy 21 je navíc spoluvlastníkem firmy CE Solar, která funguje jako systémový integrátor a staví pro skupinu fotovoltaické elektrárny. Do budoucna CE Solar plánuje i vlastní výrobu fotovoltaických panelů a ostatních komponent solárních elektráren.