Například Čedok nabízí slevu 1500 korun na osobu na zájezdy do Turecka, které bylo doménou I'm travelling. Pro uplatnění slevy musejí zákazníci předložit doklad o tom, že mají zájezd koupený u jedné ze zkrachovalých firem. Dovolenou lze koupit na splátky.
Fischer nabízí tříměsíční odklad zaplacení plné ceny zájezdu. Podmínkou je to, že si lidé u něj pořídí cestu přibližně ve stejné hodnotě, jako stál původní zájezd u I'm travelling. "Klienti dostanou své peníze za nerealizovanou dovolenou s I'am travelling od pojišťovny," řekl mluvčí Fischera Daniel Plovajko.
Také dalšího z velké pětky cestovních kanceláří, Exim Tours, nenechal osud bezprizorních klientů zkrachovalých CK klidným. Exim jim nabídl možnost splátek dovolené bez navýšení a přidal tisícikorunovou slevu na každý zájezd. Zároveň chce Exim spolupracovat s Českou pojišťovnou, u níž byly obě zkrachovalé firmy pojištěny, při repatriaci lidí, kteří kvůli krachu uvízli v zahraničí.
Podle mluvčího Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamury je podobná snaha oprávněná. CK se totiž snaží na poslední chvíli naplnit volná místa ve smluvně dohodnutých charterových letech. Každé zaplněné místo v letadle, byť prodané pod cenou, je stále lepší než místo prázdné.
Ze stejného soudku je podle Okamury i návrh na spolupráci s pojišťovnou, která je výhodná pro obě strany. Pojišťovna dostane výhodné podmínky a CK zaplní v letadle místa, která by jinak zůstala prázdná.
CK I'm travelling patřila na českém trhu k těm větším. Podle AČCKA s ní ročně jelo na dovolenou téměř 20.000 českých turistů, především do Turecka. Úpadek vyhlásily I'm travelling i Detur, které jsou obě v Obchodním rejstříku zapsané pod jednou společností FBSK 1907 s.r.o., v úterý večer. Situaci klientů nyní řeší Česká pojišťovna.