Do skupiny Agrofert patří asi 300 plně či částečně ovládaných firem. Převážně jde o firmy z potravinářského a chemického průmyslu či ze zemědělství. Mimo jiné jsou to Masokombinát Planá, Masna Studená, Kostelecké uzeniny, valašskomeziříčská Deza, lovosická Lovochemie, největší německý výrobce čpavku, močoviny a kyseliny dusičné SKW Piesteritz nebo slovenská firma Duslo, která vyrábí gumárenské chemikálie a hnojiva.
Loňské konsolidované tržby Agrofertu činily loni 72 miliard Kč, zisk dosáhl 3,8 miliard. Skupina zaměstnává více než 21.000 lidí.
A teď k nim přibude několik desítek pracovníků bzenecké OSEVY. Firma loni vykázala obrat kolem 335 milionů a zisk přes 7,6 milionu korun. Agrofert transakcí získal i její dceřiné firmy OSEVA NATUR a OSEVA Slovakia. Spolu se společností OS-IN se do skupiny Agrofert dostalo také AGRO Vnorovy.
"Úřad zjistil, že existuje vysoce konkurenční prostředí a současně neexistují žádné významné překážky znemožňující potenciálním konkurentům účastnit se hospodářské soutěže na nich, což umožňuje vstup nových soutěžitelů na tyto trhy," podotkl Chalupa.
ÚOHS za poslední skoro va roky, kdy ho vede Martin Pecina nezakázal jedinou fúzi. Samotnému Agrofertu už povolil například spojení s firmami Agrotec a Agri CS nebo s Kosteleckými uzeninami.