Celkové tržby tržby v dopravě a spojích stouply proti předchozímu čtvrtletí o 1,4 procenta; v meziročním srovnání byly vyšší o 8,1 procenta, bez sezonního očištění o 7,8 procenta.
Nejvyšší růst neočištěných tržeb vykázala železniční doprava (o 8,9 procenta), a to zejména vlivem vývoje v nákladní přepravě. Silniční doprava, která je nejvýznamnějším oborem dopravy z hlediska podílu na celkových tržbách, vzrostla o čtyři procenta, což bylo stejně jako v posledních čtyřech čtvrtletích.
Vnitrozemská vodní doprava, která se vyznačuje silnou závislostí na počasí, vzrostla ve sledovaném období poprvé od druhého čtvrtletí 2006, a to o 0,3 procenta. Letecká doprava vykázala růst 4,2 procenta. Z dalších oborů zaznamenala třetinový růst manipulace s nákladem a skladování, zejména v důsledku výrazného zvýšení tržeb za prodej zboží provozovaného některými významnými podniky jako vedlejší činnost.
Tržby v ostatních činnostech souvisejících s dopravou vzrostly o 18,1 procenta, což byl nejvyšší růst za posledních 26 čtvrtletí. Zejména vlivem velkých firem vykázaly činnosti cestovních kanceláří a agentur růst o 4,7 procenta.
Tržby v odvětví spojů meziročně po očištění o sezonní vlivy a pracovní dny vzrostly o 3,5 procenta, bez očištění o 3,6 procenta. Mezičtvrtletně tržby u spojů stouply o 0,4 procenta.
Na meziročním růstu se z více než tří čtvrtin podílely telekomunikace. "Dynamika jejich růstu zůstala zhruba na úrovni průměrného růstu posledních čtyř čtvrtletí, resp. vývoje v celém roce 2006, za úrovní roku 2005 však zaostala o více než šest procentních bodů," uvedl ČSÚ.
Především vlivem subjektů konkurujících státní poště pokračoval růst tržeb za poštovní a kurýrní činnosti, tentokrát o 8,7 procenta, započatý v 1. čtvrtletí 2006.