"Podal jsem žalobu, ve které se dožaduji zákazu používání mého jména ve firmě Cestovní kancelář Fischer," uvedl podnikatel. Zdůvodňuje to jedním z paragrafů obchodního zákoníku, v němž stojí, že pokud je součástí názvu firmy jméno společníka, který už ve firmě nepůsobí, může ho firma užívat jen s jeho souhlasem.
Cestovní kancelář, kterou Fischer založil a v roce 2003 kvůli finančním potížím prodal firmám Karla Komárka, podle mluvčího Dana Plovajka o žalobě neví. "Může se spíše jednat o snahu odvést pozornost od vlastních podnikatelských problémů," uvedl Plovajko.
Cestovka také argumentuje tím, že kromě značky Fischer má u Úřadu průmyslového vlastnictví zapsanou i obchodní značku Cestovní kancelář Fischer. "Na tom se nic měnit nebude a pan Fischer s tím nemusí souhlasit, nemusí se mu to líbit, ale to je asi tak vše, co s tím může dělat," řekl Plovajko.
Podle oslovených právníků ve sporu bude záležet na smlouvách, které Fischer uzavíral při podeji firmy, poznamenává MfD.
V dlouhotrvajících sporech s CK zaznamenal Fischer nedávno dílčí úspěch. Policie na konci července bez obvinění odložila podezření z úvěrového podvodu za 300 milionů korun a ze zneužívání informací v obchodních styku. "Bylo zjištěno, že trestný čin spáchán nebyl," uvedla v minulém týdnu mluvčí protikorupční služby Alena Vokráčková s tím, že rozhodnutí není zatím pravomocné. Proti odkládacímu usnesení byla totiž vznesena stížnost, o které musí rozhodnout žalobci.
Trestní oznámení podle médií podala na svého zakladatele Cestovní kancelář Fischer. Nařčený podnikatel podezření z trestné činnosti ihned odmítl. Média uvedla, že podle cestovní kanceláře se podnikatel a bývalý senátor dopustil podvodu v období, kdy se nedařilo jeho společnosti Fischer s.r.o. Proto prý založil novou firmu Fischer a.s., která dluhy zatížena nebyla, a Komerční banka jí tak poskytla další úvěr ve výši 300 milionů korun. Fischer byl podezřelý z toho, že novou firmu založil účelově, protože na původní, údajně předluženou společnost, by od banky úvěr asi nedostal.