Vzhůru se díky Fedu vydaly i další akciové trhy v Asii. Více než tři procenta si přispal trh v Hongkongu, a nárůst zaznamenaly i trhy v Jižní Koreji, Indii, Austrálii, Singapuru, na Tchaj-wanu a na Filipínách. Jedinou výjimkou byl čínský trh, který klesal. Čínský akciový trh se většinou nechová tak jako většina ostatních globálních trhů, protože je prakticky izolován od zahraničních investorů.
Fed ke snížení sazeb přiměla situace na úvěrových trzích, která vyvolala turbulenci na finančních trzích a přinesla obavy z možné recese. Snížení sazeb znamená, že Fed chce zabránit recesi i dalším výkyvům na finančních trzích. Asijští investoři se obávali, že úvěrová krize způsobí pokles americké ekonomiky, která je hlavním vývozním trhem asijských společností.
Americká měna však po rozhodnutí Fedu zamířila dolů a vůči koši hlavních měn se ocitla nejníže za 15 let. Nižší sazby způsobí většinou pokles místní měny, protože snižují její výnosnost. Japonská centrální banka pak ve středu ponechala podle očekávání úroky na dosavadních 0,5 procenta, protože chce před jejich dalším zvýšením lépe posoudit vliv problémů v USA na ekonomiku.
V závěru obchodování euro k dolaru posílilo na 1,3980 USD z úterních newyorských 1,3964 USD. Dolar vůči jenu oslabil o 0,2 procenta na 115,80 JPY a euro k japonské měně kleslo také o 0,2 procenta na 161,90 JPY, napsala agentura Reuters.