Téměř 100 procent produkce, jako jsou i palivová čerpadla, plynové pedály či nastavovací jednotky, směřovalo na export převážně pro odběratele v EU, jimiž jsou téměř všechny významné evropské automobilky. Část výrobků vyvezl podnik i na trhy USA a jihovýchodní Asie. Zprávě dále uvádí, že koncem roku má českobudějovický závod začít vyrábět vstřikový modul pro čištění dieselových výfukových plynů, modul k řízení převodovek a rozdělovače paliva.
Společnost se loni stala nejvýznamnějším exportérem z Jihočeského kraje. Podle sdružení CZECH TOP 100 skončila ze všech tuzemských firem čtvrtá v podílu vývozu na celkové výrobě. Mezi stovkou nejvýznamnějších podle tržeb obsadil Robert Bosch 66. příčku.
Do vývoje loni Robert Bosch investoval 346 milionů korun, meziročně o 114 milionů korun více. Rozšířil své vývojové a testovací centrum, kde vytvořil pět desítek nových míst. Nyní v závodě pracuje na 250 vývojářů. Podnik v rámci koncernu odpovídá za celosvětový vývoj takzvaného nádržového čerpadlového modulu. Kdykoliv přijde do koncernu nová zakázka, její řešení začíná právě na jihu Čech. Robert Bosch si od toho slibuje posílení vývoje nových automobilových komponentů a modulů.
Robert Bosch je jedním z největších zaměstnavatelů na jihu Čech. V závodě pracuje zhruba 2000 lidí. Základní jmění společnosti činí 177,4 milionu korun. Vlastní kapitál se loni zvýšil o 18 procent na 3,3 miliardy korun.
Podle údajů, které v březnu zveřejnila společnost, celá skupina Bosch v Česku za uplynulý rok zvýšila tržby o 15 procent na 1,235 miliardy eur, což je v přepočtu 34,5 miliardy korun. Skupina během minulého roku v celé zemi investovala asi 2,3 miliardy korun - největší díl směřoval do závodů v Jihlavě a Českých Budějovicích.