ČSOB od října zvýšila úročení termínovaných vkladů v průměru o 0,2 až 0,5 procentního bodu na maximálních 2,6 procenta. Výše úrokové sazby je přitom ovlivněna výší vkladu i délkou spoření. Současně s tím, zvýšila banka i sazby u spořících účtů s výpovědní lhůtou sedm dní, a to až na 1,85 procenta.
GE Money Bank od 3. října zvýšila u termínovaných vkladů úročení až o 0,74 procentního bodu. Například u termínovaných vkladů na 12 měsíců může úročení v závislosti na výši vkladu dosáhnout 2,4 až 2,85 procenta ročně. U spořícího účtu banka zvýšila úročení až na 0,85 procenta.
V polovině září zvýšila úrokové sazby Osobního účtu, Exclusive konta, běžných účtů, termínovaných vkladů a vkladních knížek Česká spořitelna. Úrokové sazby narostly až o 0,75 procentního bodu. Banka více zúročila rovněž běžné účty, a to až o 0,2 procentního bodu.
Komerční banka v září zvýšila úrokové sazby u termínovaných vkladů. Například vklad 50.000 korun na sedm dní, který je klienty nejvíce využíván, byl do té doby úročen 0,71 procenta a nyní až 1,03 procenta. Nejvyšší sazba termínovaných účtů nově činí již více než tři procenta.
Česká národní banka zvýšila úrokové sazby naposledy na konci srpna, a to o čtvrt procentního bodu vzhůru. O stejnou hodnotu ČNB zvýšila úrokové sazby na konci května a července. Hlavní úroková sazba, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstala na 3,25 procenta. Podle analytiků úrokové sazby nadále porostou nejpozději na počátku příštího roku.