Bankovní asociace v průzkumu do celkových ročních nákladů na vedení běžného účtu zahrnula osm položek - poplatky za vedení účtu, platby, výnosy z úroků, operace s hotovostí na pobočce, správu trvalých příkazů a internetového bankovnictví, výběr hotovosti a vydání bankomatové karty. Maďarské a polské finanční instituce klientům za podobné služby naúčtují shodně 65 eur (1790 Kč). V rakouské bance by zákazník zaplatil 73 eur (2010 Kč).
Mezi jednotlivými zeměmi ve střední Evropě jsou podle SBA výrazné rozdíly v cenách poplatků za jednotlivé služby. Například v Rakousku tvoří více než tři čtvrtiny nákladů poplatek za vedení účtu. V Maďarsku tato položka představuje zhruba 17 procent.
Na Slovensku zaplatí klient nejvíce, a to více než dvě pětiny z celkové sumy, za vedení účtu. Nepatrné poplatky si naopak vyžádá internetové bankovnictví a správa trvalých příkazů. Další poplatky mají zhruba rovnoměrné zastoupení. V Česku je též nejvyšší položkou s dvoupětinovým podílem paušální poplatek za vedení účtu. Zhruba čtvrtina z celkové částky pak připadá na převody peněz. Nejmenší položkou je v ČR internetové bankovnictví.
Průzkum se uskutečnil ve 42 bankách na Slovensku, v Česku, Maďarsku, Rakousku a Polsku. Každou finanční instituci zastupoval balíček služeb pro standardního klienta.