"Navrhovatelé nedoložili své splatné pohledávky. Odvolací (vrchní) soud případ správně projednal a posoudil," uvedl Knötig. Jeden z navrhovatelů pohledávku ani nevyčíslil, u druhého prý byly nároky na první pohled sporné.
HPH vznikl z Koženého Harvardských privatizačních fondů, poté vstoupil do likvidace. Soud mu zablokoval i část majetku. Likvidaci a konání valných hromad provází řada právních sporů. Harvard má čtvrt milionu akcionářů.
Návrh na konkurz podaly například akciové společnosti First American a Harvard Group, společnost s ručením omezeným Vepros a jednotlivci Pavel Matějka a Michal Pacovský. Městský soud jim vyhověl v prosinci 2004. Vedle závazků po lhůtě splatnosti byl údajným důvodem i fakt, že jmění holdingu kleslo pod polovinu základního kapitálu. Pacovský tehdy uvedl, že konkurz umožní správci dostat se rychle na účty, kam byly peníze z HPH vyvedeny v roce 2002.
Odvolání proti prohlášení konkurzu na HPH podal předseda představenstva Karel Staněk a likvidátor holdingu Zdeněk Častorál. Staněk uváděl, že návrh byl vystavěn na základě falešných pohledávek, které neprošly účetnictvím HPH, podle Častorála nebyl holding předlužený. Vrchní soud jejich námitkám vyhověl a konkurz zrušil.