Podle dnešního vydání časopisu Týden si majitelé firmy rozdělili z loňského zisku 500 milionů korun. Nizozemská Czech Coal utržila 255 milionů korun, zbylých 245 milionů korun si připsala Indoverse (Czech) Coal Investments. Tuto kyperskou firmu vlastní Pavel Tykač, který vstoupil do MUS v loňském roce. V současné době vlastní 49 procent hnědouhelné firmy.
MUS plánuje společně s německým koncernem E.ON výstavbu tepelné elektrárny o výkonu 1200 megawattů, která by využívala uhlí z lomu Vršany.
Zatímco v lomu Vršany jsou dostupné zásoby uhlí do roku 2055, v lomu ČSA při zachování územních ekologických limitů těžby hnědého uhlí jen do roku 2017. Při zrušení limitů, které vláda schválila v roce 1991, by MUS mohla v ČSA dobývat uhlí až do roku 2060. Vedení firmy nyní hledá řešení jak prodloužit těžbu v ČSA v rámci současných limitů alespoň o tři až pět let.
MUS začátkem července oznámila, že zatím nebude usilovat o rozšíření těžby hnědého uhlí za limity. Firma zároveň prodloužila o rok do 30. června 2008 platnost nabídky na odkup domů a pozemků v Horním Jiřetíně a Černicích, jež by v případě zrušení těžebních limitů musely být zbourány.
Těžební firma se 4200 zaměstnanci patří do skupiny Czech Coal, která se vedle těžby a prodeje hnědého uhlí zabývá i obchodem elektrickou energií a povolenkami na emise skleníkových plynů.