Technický plán přechodu na pozemní digitální televizní vysílání, který upraví termíny přepnutí z analogového vysílání, chce ČTÚ předložit veřejnosti k připomínkám ještě před Vánoci.
V současnosti úřad dokončil hlavní principy plánu. Ty počítají se zaváděním digitálního vysílání vždy v ucelených oblastech, a to ve dvou fázích. V první fázi začne digitálně vysílat dominantní vysílač, který bude tři až šest měsíců vysílat souběžně s analogovým. Potom se vypne dominantní analogový vysílač a postupně by měly na digitální signál přejít i převaděče a další prvky sítě. Vypínané oblasti by spolu měly sousedit a měly by být soustavně monitorované.
Do příštího týdne by se k rozpisu kmitočtů, území a termínům vypínání měla vyjádřit Česká televize, jejíž veřejnoprávní multiplex by měl být spouštěn vždy před třemi komerčními multiplexy. Konečný termín vypnutí analogového vysílání v celé ČR zatím není podle Dvořáka stanoven. Podle tzv. digitální novely by se tak mělo stát mezi 10.říjnem 2010 a koncem roku 2012.
Na dohodnutém harmonogramu uvolňování kmitočtů analogového vysílání bude záviset i příprava spuštění mobilní digitální televize. Záměr udělit licenci na provoz mobilní televizní sítě chce ČTÚ zveřejnit po přijetí technického plánu přechodu na pozemní digitální vysílání.
Pro příjem digitálního vysílání ze stávajících TV přijímačů je zapotřebí set top box nebo si uživatel může pořídit dražší digitální televizi s integrovaným tunerem. Podle dosavadních zkušeností jsou s přechodem na digitální vysílání spokojeni čtyři z pěti lidí, kteří uvádí zejména zlepšení kvality zvuku a obrazu. Uživatelé si naopak stěžují na zasekáváním set top boxů při špatném počasí, špatnou kvalitou signálu v příhraničí a špatným rozlišením obrazu.