Evropští provozovatelé internetových sázek, jako je například PartyGaming či bwin Interactive Entertainment, se chtějí na americký trh vrátit. Komise slibuje, že bude na Washington dál tlačit, dokud prý nezaujme k sázení přes internet nediskriminační postoj. V internetových kasinech se ročně prosázejí miliardy dolarů.
"V Ženevě jsme podepsali bilaterální smlouvu, která poskytovatelům služeb z Evropy dává nové možnosti uplatit se v USA," cituje zprávu Evropské komise agentura Reuters. Pro evropské podniky je prý v USA místo v odvětví poštovních a kurýrních služeb, ve výzkumu a vývoji, či v provozu skladových prostor.
Akcie on-line sázkových firem na zprávu reagovaly většinou poklesem. Kurz akcií PartyGaming klesl o více než tři procenta a podobně akcie bwin neměly k tříprocentní ztrátě daleko. Pro firmy PartyGaming, Sportingbet, 888 nebo BETonSPORTS americký trh představoval největší zdroj příjmů.
Americký Kongres loni v říjnu schválil zákon, který zakázal internetové sázky na území USA. Podle zákona nemohou banky ani vydavatelé kreditních karet provádět platby ve prospěch internetových serverů s hazardními hrami. Většina firem z odvětví internetového hazardu sídlí v Británii a v daňových rájích.
Elektronický hazard zažil bouřlivou expanzi hlavně v roce 2005, kdy řada firem z odvětví vstoupila s akciemi na burzu v Londýně. Většina tržeb těchto podniků pocházela z USA, firmy ale operovaly z různých zahraničních jurisdikcí, třeba z Kostariky či Antiguy.