"Domnívám se, že se to čekalo. Věděli jsme od jejího návratu do Pákistánu, že je v nebezpečí, takže se domnívám, že to nezmění základy našeho hodnocení rizik," uvedla analytička Jennifer Harbisonová, která se specializuje na hodnocení rizik v asijské oblasti. "Pákistán není v ohrožení. Je to pouze vražda při volební kampani a mělo by se to posuzovat v tomto kontextu," dodala.
Cena ropy i zlata se v reakci na zprávu vydala mírně vzhůru. Zlato vždy reaguje na možné geopolitické napětí, protože je považováno za bezpečnou investici v době politických nejistot. Obava o politickou stabilitu na Blízkém východě byla příčinou i mírného růstu cen ropy. Analytici však také upozorňují, že reakce trhů na jakékoliv zprávy bývají v této době, kdy je objem obchodů kvůli svátkům nízký, příliš přehnané.
Zpráva o smrti Bhuttové částečně přispěla i k oslabení amerických akcií, protože zhoršila výhled politické bezpečnosti, což by mohlo zpomalit růst ekonomiky. Pokles však nebyl podle analytiků dramatický. "Termínové kontrakty na akciových trzích dramaticky neklesly. Geopolitická rizika jsou vždy něčím, co může ovlivnit další vývoj směru trhu, pokud nemá trh více důležitých podnětů k růstu," uvedl stratég společnosti Dresdner Kleinwort Willem Sels. "Domnívám se, že v současnosti je toho v našich myslích dost o úvěrových trzích a problémech s likviditou a to zůstane mnohem důležitější, než geopolitická rizika. Myslím si, že to příliš neovlivní směr akciového nebo úvěrového trhu," dodal.
Významný vliv by neměla mít zpráva ani na vývoj devizových kurzů hlavních světových měn. Pouze možná zvýší nechuť investorů k rizikovějším obchodům, což povede k dalšímu poklesu měn zemí s nízkými úrokovými sazbami, jako je japonský jen. "Právě teď nevidíme výraznější dopad zpráv z Pákistánu na hlavní měny, ale je obvyklé, že pokud dojde v dané zemi a v sousedních zemích k větším reakcím, může se zvýšit nechuť k rizikům," uvedl devizový stratég RBC Capital Matthew Strauss.