Vývraty po orkánu představovaly největší kalamitu v historii podniku a tvořily většinu celoročních těžeb firmy, které se pohybují u hranice osmi milionů metrů krychlových. Již bezprostředně po orkánu LČR odhadovaly, že zpracování polomů bude trvat celý rok. Nejvíc orkán na majetku státních lesů poničil lesy v jižních Čechách.
Orkán zasáhl i do způsobu těžeb ve státních lesích. Velký tendr na lesnické práce za šest miliard korun, podle kterého měly firmy loni ve státních lesích pracovat, LČR v březnu kvůli kalamitě zrušily. Práce pak LČR zadaly prostřednictvím časově omezených zakázek a pro druhé pololetí vypsaly nové tendry.
Bývalé vedení podniku odhadovalo, že kalamitou podnik utrpí téměř dvoumiliardovou ztrátu. Odhadovaná ztráta představovala výnos, který by podnik získal v následujících letech, kdyby dřevo těžil a prodával za podmínek neovlivněných orkánem. Drahný dnes dopad do hospodaření přesně nekomentoval. "Skutečností je, že díky převisu nabídky spadly ceny, množství dřevní hmoty bylo poškozeno, tudíž prodejné s nižším ziskem, nákladné bude zalesňování," řekl Drahný.