"Mám obavy o ceny SMS a datových služeb (ze zahraničí). Budeme jejich vývoj sledovat velmi podrobně a na konci roku 2008 zareagujeme odpovídajícím způsobem," řekla Redingová při příležitosti zveřejnění zprávy sdružení evropských regulátorů, která hodnotí přechod jednotlivých mobilních operátorů na regulované ceny za roaming.
Poplatky za volání z mobilního telefonu v zahraničí klesly po zavedení nařízení EU až o 60 procent. V řadě zemí je dokonce možné zavolat si daleko levněji, než stanovila unie. Eurotarif obsahuje totiž jen maximální ceny za volání. Operátoři tak mohou jít s cenou ještě "dolů" a řada z nich tak činí. Nejlaciněji si mohou zavolat Nizozemci, kteří v zahraničí zaplatí 20 eurocentů za příchozí i odchozí hovory. Na dalších místech se drží Velká Británie, Irsko a Belgie.
Je pravděpodobné, že komise by podobný vývoj ráda viděla i u SMS či u datových služeb. I u hovorů nicméně některé problémy nadále přetrvávají. Redingové se nelíbí, že někteří operátoři zákazníkům účtují hovory za minutu, namísto času, který skutečně provolali. Pokud tak klient hovoří například jen 20 vteřin, operátor mu přesto účtuje minutu.
Takzvaný eurotarif, který tvoří regulované ceny, v současnosti využívá několik set milionů zákazníků v celé EU. U eurotarifu je maximální hranice stanovena na 49 eurocentů (13,48 Kč) za minutu odchozího hovoru a 24 centů (6,60 Kč) za příchozí hovory bez DPH.