Francie už se v minulosti několikrát postavila proti snahám zahraničních společností získat kontrolu nad významnými francouzskými podniky. Stejné je to i nyní a lidé kolem prezidenta Nicolase Sarkozyho otevřeně říkají, že by se snažili záměr zahraničních bank překazit.
"Pokud by přišel někdo ze zahraničí a chtěl Société Générale pomoci, proč by mně to mělo vadit?," zeptal se ve vysílání rozhlasové stanice Europe 1 předseda takzvané euroskupiny Jean-Claude Juncker. O něčem takovém nechtějí Francouzi ani slyšet.
"Stát nebude jen přihlížet a nenechá Société Générale na milost nějakého predátora," řekl Sarkozyho poradce Henri Guaino. Podobného názoru je rovněž ministr pro evropské záležitosti Jean-Pierre Jouyet, podle něhož nyní bance žádné riziko převzetí nehrozí.
Société Générale minulý čtvrtek oznámila, že její makléř Jérôme Kerviel jí způsobil škody za téměř pět miliard eur. Banka celou dobu tvrdí, že se Kerviel dopustil podvodu, vyšetřující soudce však tento argument neuznal a Kerviela po 48 hodinách předběžného zadržení propustil na svobodu. Kerviel tak nyní čelí mnohem méně závažným obviněním.
V souvislosti se skandálem je v ohrožení i generální ředitel banky Daniel Bouton, o jehož osudu jednala správní rada. Ta ale ve středu rozhodla, že Bouton i jeho náměstek Philippe Citerne zůstanou ve funkci. Tlak na změnu ve vedení banky ale zaznívá i z nejvyšších politických kruhů.
O převzetí Société Générale se zajímá i finanční ústav BNP Paribas, který je největší bankovní skupinou ve Francii. Banka se o převzetí pokoušela už v roce 1999, ale neúspěšně. Analytici mají zato, že pokud by zájem projevil francouzský ústav, politikům by to zřejmě nevadilo.