Tokijský index Nikkei 225 v závěru stoupl o 206,58 bodu na 14.031,30 bodu a byl nejvýše od 11. ledna. Širší index TOPIX posílil o 1,3 procenta.
Růst vedly akcie technologických firem jako Sony. Povzbudil je plán společnosti IBM vykoupit část svých akcií za 15 miliard dolarů. Finanční tituly jako Mizuho rostly v naději na stabilizaci amerických pojišťoven dluhopisů. Rekordní ceny ropy zase vedly k posílení akcií energetických společností.
Euro se nad 1,50 USD dostalo již na počátku asijského obchodování a navázalo tím na pozdní úterní překročení tři měsíce starého rekordu. Zatímco dolar srážely dolů nepříznivé zprávy z ekonomiky, které naznačovaly další snižování úroků, u eura se naopak v dohledné době pokles sazeb nečeká. Kvůli propadu dolaru se v Asii dostaly ceny zlata na další rekord nad 955 dolarů za troyskou unci.
Evropskou měnu v úterý nastartovala vzhůru zpráva o nečekaném zlepšení podnikatelské nálady v Německu. Dolar pak oslaboval v reakci na propad indexu důvěry amerických spotřebitelů na pětileté minimum. Viceguvernér centrální banky (Fed) Donald Kohn pak řekl, že slabý ekonomický růst v USA vyvolává větší obavy než inflace. To potvrdilo, že Fed bude dále snižovat úroky a dolar bude nadále ztrácet výnosovou atraktivnost v očích investorů.
Dolar k euru klesl až na 1,5050 USD a ke konci tokijského obchodování byl na 1,5002 USD po úterním závěru 1,4966 USD. Euro také získalo na japonský jen, který ztrácel kvůli ochotě investorů jít do větších rizik. Kurz eura k jenu tak stoupl až na šestitýdenní maximum 161,43 JPY, nakonec se ale vrátil zpět o jeden jen na 160,42 JPY.