Zástupce tchajwanské firmy se podle Malého zajímal, zda region může potřebné množství zaměstnanců nabídnout. "Ujistil jsem ho, že ano. Nebude to už v plné výši z řad klientů úřadu práce. Naopak vznikne zdravá konkurence pro firmy, které například stále drží mzdy na minimální úrovni. Pokud si budou chtít lidi udržet, budou nuceni peníze přidat. To zajistí lepší podmínky pro obyvatele našeho regionu a výrazně větší šanci na uplatnění tak získají i naši klienti," uvedl Malý.
Upozornil, že tchajwanská společnost očekává od města, které je vlastníkem zóny Joseph, rychlé a seriózní jednání. "Vedení firmy se bylo podívat i na Ukrajině či Slovensku, upřednostňují ale Česko. Měli bychom toho využít. Taipei zaručuje zahájení výroby do roka od získání stavebního povolení, v první fázi zaměstná 400 lidí," doplnil.
Zaměření firmy na IT technologie Malý považuje za perspektivní. "Minimálně ještě dalších pět let nečeká toto odvětví recese, trh je zatím po LCD obrazovkách hladový. Je také důležité změnit strukturu podniků v regionu, kdy ze zahraničních firem převažují firmy zaměřené na výrobky pro automobilový průmysl," dodal.
Zóna Joseph je první rozvojovou plochou Mostu na zelené louce. Společně se státem už zde město proinvestovalo bezmála 380 milionů korun. V zóně funguje či projevilo zájem o pozemky kromě společnosti Taipei dalších šest zahraničních firem, například mexický producent hliníkových hlav a bloků do automobilových motorů Nemak, který chce postupně zaměstnat až 1360 lidí.
Region postižený restrukturalizací těžkého průmyslu vykazuje od 90. let minulého století nejvyšší míru nezaměstnanosti v zemi. Na konci února dosáhla 14,93 procenta, bez práce bylo 8941 mužů a žen v produktivním věku.