...upravovali své pozice.
Americká měna však převážně stagnovala vůči koši měn i euru nedaleko rekordně nízkých úrovní, na něž klesla během března. Investoři čekali na signály o stavu ekonomiky Spojených států v podobě ekonomických údajů, jež vyjdou tento týden, zejména pak na ostře sledovanou zprávu o tvorbě pracovních míst.
Ve srovnání se začátkem roku se nyní dolar obchoduje k euru o 8,3 procenta níž, což je nejhorší kvartální výkon za tři roky.
"Údaje ze Spojených států ukážou, zda sestupný trend (ekonomiky) zrychluje, nebo ne, a jaká by mohla být na základě takových údajů reakce Fedu," řekl Michael Klawitter, měnový stratég z Dresdner Kleinwort ve Frankfurtu.
"Současné úrovně představují jasné příležitosti k prodeji (dolaru) a velmi by mne překvapilo, kdybychom teď viděli zotavení nebo ustálení dolaru na těchto úrovních."
V 10:50 dolar posiloval o čtvrt procenta na 99,35 jenu <JPY=>, ačkoli ustoupil z denního maxima 100,20 jenu. Americkou měnu podle dealerů částečně podpořila aktivita japonských investorů, podniků a životních pojišťoven v závěru tamního finančního roku.
Euro stálo poblíž 1,5800 dolaru <EUR=>, zatímco vůči koši měn dolar nepatrně oslaboval na 71,618 bodu <.DXY>. Po datech o rekordní březnové inflaci v eurozóně jednotná měna vyskočila až na denní maximum 1,5834 dolaru, poté ustoupila k 1,5820.
Jednotná evropská měna si mezitím zapsala čerstvé historické maximum vůči libře na 0,7964 za euro <EURGBP=> po zprávě, že ceny britských domů v březnu klesly šestý měsíc v řadě.
[LONDÝN/Reuters/Finance.cz]