Mezi hlavní projekty jihlavské stavební firmy patřila v roce 2007 budova Gamma BB Centra v Praze, Europort na pražském letišti nebo přestavba výškové budovy City Tower v Praze na Pankráci. "Neumíme v této chvíli stavět například dálnice nebo metro," řekl předseda představenstva firmy František Vaculík. Společnost se podle něj soustředí především na stavby a rekonstrukce budov.
PSJ staví nejvíce pro soukromé zadavatele, jejich podíl na zakázkách firmy loni činil až 91 procent. Dalším osm procent patří státním zakázkám, municipality mají jen jedno procento.
Akciová společnost PSJ, dříve PSJ holding, změnila na začátku tohoto roku název i organizační strukturu. Změna souvisela s problémy, kterým firma čelila v minulých letech. "PSJ si v letech 2004 až 2006 prošla složitým obdobím konsolidace," uvedl Vaculík.
Aktuálně připravuje PSJ bytové projekty v Rusku, ve vzdálenosti přibližně 200 kilometrů od Moskvy. Z bývalých zemí Sovětského svazu je v hledáčku společnosti také Kazachstán, příští rok plánuje návrat na Ukrajinu.
Do budoucna by jejich podíl na obratu měl převýšit 30 procent. Napomoci tomu má dceřiná firma PSJ Hydrotranzit, která sídlí na Slovensku, i další zahraniční zakázky.
Loni PSJ podepsala rámcovou dohodu o provedení zakázek celkem za 300 milionů dolarů (zhruba 4,69 miliardy korun) ve Vietnamu. Na konci března firma oznámila, že se v severoafrickém Tunisku přestaví za 25 milionů eur (přibližně 620 milionů korun) lodní přístav La Goulette. Zahraniční aktivity jsou klíčovou součástí nové obchodní strategie společnosti.
Většinovým vlastníkem PSJ je Vaculík a majitel developerské společnosti ECM Milan Janků.