Češi si příliš dobře nevedou ani ve statistikách, která odráží počet domácností s internetovým připojením. Mezi 27 členskými státy unie jim patří až třetí příčka odspodu. Připojení v ČR má 35 procent domácností, evropský průměr činí 54 procent.
Ne ve všech ukazatelích si Česko ovšem vede špatně. Premiantem je ve veřejných službách, které jsou pro podniky dostupné on-line. Podnikatelé prý mohou po internetu využít všech veřejných služeb; podobnou možnost mají jen firmy v Rakousku, na Maltě a v Portugalsku.
Horší je to s dostupností podobných služeb pro občany, která je jednou z nejhorších v unii. Češi mohou po internetu využít jen zhruba čtvrtinu služeb, které úřady běžně poskytují. V rámci celé Evropské unie je to polovina, tedy dvakrát tolik.
Výrazně podprůměrná je i ochota Čechů komunikovat s úřady po internetu. Opět je jedna z nejhorších v unii - počítači dává přednost před klasickou cestou na úřad jen asi 16 procent běžných uživatelů internetu. Zhruba čtyři procenta z nich navíc internet využívají jen pro odesílání formulářů.
Evropská komise si nicméně pochvaluje pokrok v celé EU. Loni v unii přibylo téměř 40 milionů nových pravidelných uživatelů internetu a v posledních pěti letech měly informační a komunikační technologie značný dopad na veřejné služby, především kvůli zpřístupnění internetu školství a zdravotnictví.
K internetu je nyní připojeno přes 96 procent evropských škol; dvě třetiny z nich mají širokopásmové připojení, zatímco v roce 2001 byl tento podíl téměř nulový. Ve zdravotnictví dnes 57 procent lékařů odesílá nebo přijímá údaje o pacientech elektronicky (v roce 2002 to bylo 17 procent) a 46 procent jich elektronicky přijímá výsledky z laboratoří (v roce 2002 to bylo 11 procent). Z podniků v EU mělo v roce 2007 širokopásmové připojení 77 procent (v roce 2005 62 procent) a ke styku s bankami jich internet využívalo 77 procent (v roce 2005 70 procent).