Za novou podobou Radiožurnálu od Nového roku stála bývalá ředitelka stanice Barbora Tachecí, která do čela stanice nastoupila o dva měsíce dříve. Nová podoba vyvolala i negativní reakce, protože prý stanici přiblížila komerčním rádiím a způsobila odchod některých populárních moderátorů a komentátorů, například Ivana Hoffmana, zatímco jiní, z komerční sféry, naopak do Radiožurnálu nastoupili.
Tachecí představila svou představu změn v Radiožurnálu v polovině prosince. "Chceme modernější a méně konzervativní rádio pro všechny, které zajímá, co se děje," řekla tehdy. "Hlavním kritériem pro posuzování úspěšnosti rádia veřejné služby není poslechovost a počet posluchačů, ale především kvalitní zpravodajství a publicistika," dodala později.
Tachecí nakonec Kasík na začátku února odvolal, důvodem byl podle ČRo "narůstající nesoulad v komunikaci uvnitř rozhlasu". Tachecí se po svém odvolání dostala do špatného psychického stavu a dodnes je na nemocenské; vedením stanice byl pověřen její šéfredaktor Alexandr Pícha.
Kvůli nesouhlasu s novou podobou vznikla i iniciativa Nechceme přeladit, nemáme kam, jejíž petici podle internetových stránek www.iprotest.cz za dva měsíce podepsalo téměř 10.000 lidí.
Podle průzkumu agentury STEM/MARK v lednu a únoru mezi posluchači stanice, který ČRo inicioval, ale změny zaregistrovala pouze polovina z respondentů. Z těch, kteří změnu zaznamenali, pak 45,5 procenta uvedlo, že jim nová podoba stanice vyhovuje, 6,5 procenta mínila, že jim "velmi vyhovuje".
Zhruba čtvrtina se domnívala, že jim z části vyhovuje a z části ne. Celkem 16 procent respondentů uvedlo, že jim nový Radiožurnál vadí, dalších 7,5 procenta tvrdilo, že jim "velmi vadí".