O téměř 90 procent se pak meziročně navýšilo množství přímých zahraničních investic, které mířily opačným směrem - tedy ze zahraničí do EU. Jejich výše v roce 2006 dosahovala 169 miliard, zatímco loni to podle předběžných výsledků bylo už 319 miliard eur.
Nejvíce evropští investoři své peníze v loňském roce poskytovali na projekty v USA, kam zamířilo 113 miliard eur, a Kanadě (58 miliard eur).
Data ale také ukázala třeba to, že pro evropské investory je mnohem zajímavější destinací pro jejich peníze Indie než další z asijských ekonomických "tygrů" - Čína. Zatímco do Indie z unie loni zamířilo zhruba jedenáct miliard eur, tak do nejlidnatější země světa to bylo "jen" 1,8 miliardy eur.
Nejvíce investic do zahraničí pocházelo z Británie (121 miliard eur), Německa (52 miliard eur) a Lucemburska (78 miliard eur). Česká republika a Slovensko se v tomto směru řadí spíše k podprůměru. Množství přímých zahraničních investic z ČR tvořilo asi 300 milionů eur, zatímco v případě Slovenska to bylo asi 100 milionů eur.
Podobně si na tom v rámci EU Česko a Slovensko stojí i v množství přímých investic, které do nich proudily ze světa. Do ČR zamířilo takto asi 800 milionů eur a na Slovensko přibližně polovina.