"Barrandov TV bude nejdříve vysílat na internetu a s několikaměsíčním odstupem odstartuje program na obrazovce. Internetové vysílání nabídne mimo jiné to nejlepší z webu www.ukazse.tv, který je barrandovskou databankou amatérských a studentských filmů," uvedl Sidovský.
Termín startu televize spojuje s dostavbou svého sídla označovaného jako "Palác zábavy" na pražském Barrandově, kde sídlí i televize Nova. Do Paláce zábavy majitelé investovali více než 100 milionů korun; jde o přestavbu jednoho z barrandovských studií, které využívala i Nova.
Stavba zahrnuje podle Sidovského administrativní prostory, televizní studia a newsroom. Palác zábavy má mimo jiné i několik letních teras a dvě restaurace. "(Ve čtvrtek) 22. května jde budova do kolaudace a následně se začne vybavovat technologiemi. Stěhování předpokládáme v průběhu července," podotkl Sidovský. Televize nyní zaměstnává necelých šest desítek lidí, po spuštění vysílání jich bude kolem stovky.
Barrandov bude druhou z nových digitálních televizí, která spustí své vysílání. Již příští neděli by jako první z nových stanic budovaných "na zelené louce" měla spustit své vysílání zpravodajsko-publicistická stanice Z1. Licenci pro digitální zemskou TV má i hudební Óčko, které již vysílá od roku 2002, nyní je dostupná přes kabelové a satelitní sítě, přes DVB-T a také přes internet.
TV Barrandov je jednou ze šesti nových digitálních stanic, které původně po rok a půl dlouhém výběrovém řízení Rady pro rozhlasové a televizní vysílání získaly v dubnu 2006 licenci pro nastupující DVB-T. Neúspěšní uchazeči včetně Novy a Primy se ale posléze obrátili k soudu a následovala řada soudních sporů a odvolání. Nárok na licenci nakonec šesti původním vítězům tendru zajistila až novela mediálních zákonů, která platí od začátku letošního roku. Kromě TV Barrandov, Z1 a Óčka se to týká plnoformátové stanice Febio TV, stanice pro mladé TV Pohoda a regionální RTA.
Digitální zemské TV vysílání v budoucnu nahradí letité tradiční analogové. Divákům má přinést více televizních programů včetně těch současných, mnohdy v lepší kvalitě. Nutností pro příjem digitálního zemského vysílání je zapojení převaděče signálu označovaného jako set-top box nebo pořízení televizoru s již zabudovaným digitálním tunerem. Lidé si také mohou vybrat služby některého z placených satelitních, kabelových a internetových operátorů.