Podle Logrové přestal Agrofert řepku dodávat zhruba před dvěma týdny. Na tento týden prý vedení firem plánují společné jednání, kde chtějí záležitost vyřešit. "Jde o obchodní problém mezi společnostmi," uvedla Logrová. Dodala, že jednání se mají týkat i dodávek řepky z letošní sklizně.
Setuza se potýká s ekonomickými problémy již několik let, její hospodaření v roce 2006 skončilo ztrátou 802 milionů korun, loni se ztráta prohloubila na 1,85 miliardy korun. Vedení společnosti to připisuje především exekuci, kterou se podařilo zažehnat až loni v červnu. Zastavení exekuce navrhl Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond poté, co majitelé Setuzy podle dohody o narovnání zaplatili počátkem loňského července více než 1,1 miliardy korun.
Loni v září podnik musel přerušit výrobu, protože mu společnost Energy Ústí nad Labem kvůli dluhům zastavila dodávky tepla. Letos v lednu odvrátil hrozbu konkurzu. Návrh na jeho prohlášení podala kvůli neproplaceným fakturám za 3,5 milionu korun společnost Chemoprojekt, která pro Setuzu za 600 milionů korun postavila provoz na výrobu metylesteru řepky olejné. Logrová dnes ČTK řekla, že o žádném dalším problému, který by v současnosti ohrožoval výrobu v Setuze, neví.
Setuza zaměstnává přibližně 1000 lidí a je největším výrobcem surovin pro bionaftu v zemi. Setuza vyrábí i rostlinné oleje, prací prostředky, mýdla a kosmetické produkty. Většinovým akcionářem Setuzy je společnost Český olej, která drží 90,7 procenta akcií ústecké firmy. Český olej ovládají firmy Via Chem Group a německá Campa.