Společnost předpokládá, že přímé lety využijí především obchodníci, protože Lucembursko patří k největším finančním centrům Evropy. Dalšími důležitými klienty mají být úředníci evropských institucí a také turisté. "Jsme za nové spojení velmi vděční," uvedl Georges Gitzinger z lucemburské turistické centrály. Zpáteční letenka má stát 2850 korun, včetně všech poplatků.
Podle Gitzingera má Lucembursko českým turistům co nabídnout. Zmínil především společnou historii z dob panování dynastie Lucemburků na českém trůně. V Lucembursku je pohřben král Jan Lucemburský, od jehož sňatku s Eliškou Přemyslovnou uplyne příští rok 700 let. Při té příležitosti se v Lucembursku chystá řada oslav a kulturních akcí.
Jan van Luxemburski, nebo také Jan Slepý, jak českého krále Gitzinger nazývá, je prý v Lucembursku národním hrdinou. Dalšími lákadly jsou podle Gitzingera národní parky, středověké hrady nebo malebné vesnice. Jak uvedl Jan Prušák z velvyslanectví Lucemburska, již dávno neplatí teze, že by Lucembursko bylo pro Čechy drahou zemí.
Lucembursko patří k nejmenším a zároveň nejvyspělejším zemím Evropy. Sídlí zde řada evropských institucí, bank a významných firem, například Dexia Bank nebo světová ocelářská jednička Arcelor - Mittal. Bank je zde celkem 157, k tomu je nutno připočíst více než 3200 investičních fondů.
Loni do Lucemburska zavítal téměř milion turistů; příjmy z turistiky tvoří sedm procent HDP. Češi se však malému velkovévodství spíše vyhýbají. Loni jich v místních ubytovacích zařízeních přespalo 2203. Zástupci Luxairu i turistické centrály věří, že po zavedení přímého spojení jejich počet výrazně naroste. Doba potřebná na cestu letadlem se zkrátí z několika hodin s přestupem na 75 minut.