Pokud konsorcium v tendru uspěje, chtějí firmy založit společný podnik s názvem AkCez OGG. ČEZ by se na základním kapitálu nové vzniklého podniku podílel polovinou; 45 procent připadne Akenerji a zbývajících pět procent její mateřské společnosti Akkök.
Společnost Sedas dodá ročně v oblasti Sakarya téměř osm terawatthodin elektřiny pro zhruba 1,3 milionu zákazníků. V sousední baškentské oblasti dodává společnost Bedas (včetně tureckého hlavního města Ankara) ročně zhruba deset terawatthodin elektřiny 2,9 milionu zákazníků. Obě oblasti se nacházejí na severu asijské části Turecka.
Turecko je podle dřívějšího vyjádření šéfa ČEZ Martina Romana pro energetické společnosti "zemí zaslíbenou". V Turecku se v roce 2006 spotřebovalo zhruba 170 terawatthodin elektrické energie; v Česku se činí roční odběry zhruba 60 TWh. Navíc spotřeba v Turecku roste ročně zhruba osmi až devítiprocentním tempem; v Evropě je obvyklý růst o dvě až tři procenta.
Odběry zřejmě rychle porostou i v následujících letech s tím, jak budou turecké domácnosti bohatnout. Nynější spotřeba elektřiny na hlavu je proti průměru EU čtvrtinová.
Podle expertů je v zemi pro pokrytí rostoucí poptávky po elektřině nutné do roku 2020 postavit elektrárny s instalovaným výkonem cca 50.000 megawattů. Instalovaný výkon tuzemských elektráren je zhruba 17.500 megawttů.
Společnost Akenerji je členem Akkök Group, která zaměstnává přes 4000 lidí ve více než 20 společnostech v různých sektorech ekonomiky. Akenerji vyrábí teplo a elektřinu ve o celkovém instalovaném výkonu 541 MW, převážně ve 12 plynových elektrárnách. Zároveň rozvíjí projekty vodních a větrných elektráren, které mají výrobní kapacitu téměř zdvojnásobit.
ČEZ je nejziskovější tuzemskou společností. Obsluhuje téměř sedm milionů zákazníků v desítce zemí střední a jihovýchodní Evropy. Kapacita výrobních zdrojů má instalovaný výkon 14.300 megawattů.