Nejsledovanější Dow Jonesův index v závěru vzrostl o 1,37 procenta na 12.307,35 bodu. Širší index Standard & Poor's 500 přidal 1,5 procenta na 1360,03 bodu. Index technologického trhu Nasdaq si připsal 2,1 procenta na 2454,50 bodu. Za celý týden Dow Jones získal 0,8 procenta, zatímco Nasdaq stejným tempem oslabil; Standard & Poor's 500 skončil jen s malou změnou.
Dnešní zpráva o umírněném vývoji jádrové inflace spolu s růstem dolaru podpořily názor, že si Fed bude moci dovolit střední cestu mezi rizikem inflace a potřebou podpořit ekonomiku nízkými úroky. Předtím vládly na akciovém trhu obavy, že centrální banka bude muset sáhnout v brzké době ke zvýšení úroků, aby utlumila inflační tlaky.
K posílení akcií přispěl i pokles cen ropy a oživení technologického trhu. Prudké ozdravení také zažily akcie investiční banky Lehman Brothers, jejichž kurz po pětidenní sérii propadu stoupl o téměř 14 procent.
Euro dnes dál oslabilo poté, co Irsko v referendu zamítlo lisabonskou smlouvu. Dolar naopak těžil z údajů o inflaci ve Spojených státech. Jádrová inflace bez potravin a energie sice zůstala utlumená, celková inflace však kvůli vzestupu cen energie vzrostla. Analytici tak nyní očekávají, že cyklus snižování úroků v USA skončil a Fed začne zřejmě ještě letos sazby zvyšovat. Dolar tento týden rostl zejména kvůli tomu, že činitelé centrální banky začali klást mnohem větší důraz na inflaci a rizika slabého dolaru.
Dolar v závěru newyorského obchodování vůči euru posílil na 1,5361 USD proti čtvrtečnímu závěru 1,5421 USD. Během dne ale vystoupal až na měsíční maximum 1,5305 USD. Vůči jenu americká měna zpevnila na 108,21 JPY z předchozích 107,94 JPY.
Dolarový index vůči koši měn za celý týden stoupl o 2,6 procenta, nejvíce od ledna 2005; k jenu posílil o 3,2 procenta, nejvíce za více než čtyři roky. Vůči euru získal dolar od pondělka asi pět centů.