Dohody podepsaly firmy jako General Motors, Ford Motor, Chrysler, Alcatel-Lucent, Motorola, IBM, Oracle, Sun Microsystem, Cisco Communications nebo Hewlett-Packard. GM například sjednala rámcovou dohodu o exportu automobilů, komponentů a strojů a zařízení za zhruba miliardu dolarů pro svůj společný podnik v Číně.
Mezitím osm amerických vývozců sóji podepsalo v St. Louis dohody o exportu sójových bobů do Číny za více než 4,5 miliardy dolarů. Čína je pro americké pěstitele sóji největším zahraničním odbytištěm.
Čínská obchodní delegace, v níž jsou zástupci 120 firem, má v těchto dnech v plánu navštívit 14 měst v 11 amerických státech. Podepíšou více než 70 dohod v hodnotě přes 13,6 miliardy dolarů na nákup amerického zboží i na investice v USA.
Dnes začnou v námořní akademii v Annapolis ve státě Maryland ekonomická jednání na vládní úrovni. Podle amerických činitelů by se na nich obě strany mohly dohodnout, že zahájí jednání o dohodě o investicích. Investiční dohody se zeměmi jako Čína, Indie, Brazílie a Rusko prosazují zejména americké podnikatelské skupiny. Podobné smlouvy vytvoří fórum pro řešení investičních sporů a mohly by přispět i k omezení investičních bariér na obou stranách, uvedl viceprezident Americké obchodní komory Myron Brilliant.
Vláda prezidenta George Bushe sdělila, že od dnešních jednání očekává významné oznámení na poli investic. Rozhovory se jinak zaměří na směnné kurzy, energetiku a na završení katarského kola jednání o liberalizaci světového obchodu.