Její nabídka oceňuje Zentivu zhruba na 40 miliard korun. "Společnost Sanofi-Aventis v současnosti úspěšně působí na různých trzích, na nichž je aktivní i společnost Zentiva, a je přesvědčena, že zamýšlené získání kontroly nad společností Zentiva má silné strategické opodstatnění," uvedla firma v dnešním prohlášení pro tisk.
Přes 19 procent akcií Zentivy drží Generali PPF Holding a 7,6 procenta Fervent Holdings ze skupiny J&T. Management a zaměstnanci firmy mají šestiprocentní majetkový podíl. Zbývajících 42,4 procenta patří ostatním institucionálním a soukromým investorům. PPF oficiálně zveřejnila svou nabídku v úterý v tisku, zároveň připustila, že by ji mohla zvýšit.
Zentiva v úterý v prohlášení akcionářům doporučila, aby do projednání na mimořádné valné hromadě nepodnikali v souvislosti s nabídkou převzetí žádné kroky. "Představenstvo Zentivy zváží nabídku převzetí ve všech jejích podrobnostech, které jsou nyní veřejně známé, a uveřejní své stanovisko v náležitém čase," uvedla mluvčí firmy Věra Kudynová.
Čistý zisk Zentivy klesl v prvním čtvrtletí meziročně o 9,5 procenta na 470 milionů korun. Firma pokles přičítá vyšším finančním nákladům v souvislosti s loňskou akvizicí turecké firmy Eczacibasi.
Společnosti Sanofi-Aventis klesl v prvním čtvrtletí letošního roku provozní zisk o 7,2 procenta na 2,522 miliardy eur (63,6 miliardy Kč). Slabší výsledky způsobil pokles dolaru a silná konkurence levnějších generických léků.