Případem se již dříve zabýval okresní soud v Trutnově, který členy skupiny letos v březnu zprostil obžaloby s tím, že svým jednáním nezpůsobili znepokojení obyvatelstva. Proti verdiktu se ale odvolal státní zástupce.
Pokuta je na dolní hranici sazby, kterou zákon umožňuje. Zákon říká, že rada může udělit pokutu od 50.000 korun do pěti milionů tomu, kdo zasahuje do obsahu programu provozovatele vysílání a provozovatele převzatého vysílání a poruší povinnosti týkající se výroby nebo vysílání pořadů.
Pořad Panorama vysílá ČT2 každé ráno od 07:50. Připravuje ho společnost Sitour. Diváci si v něm mají možnost prohlédnout prostřednictvím záběrů z panoramatických kamer mnoho míst republiky. Pořad přináší informace o počasí i nabídky pro turisty.
Umělecká skupina Ztohoven se napojila v neděli 17. června ráno na kameru vysílající záběry z Černého dolu v Krkonoších. Diváci sledující v neděli ráno živé vysílání Panoramy mohli mezi běžnými záběry na hory vidět nejdříve oslnivý záblesk a poté charakteristický hřib simulovaného atomového výbuchu. Ve chvíli, kdy skončily záběry z Černého dolu, naskočilo vysílání z Jeseníku. To mohlo u řady lidí vyvolat dojem, že výbuch se odehrál právě v tomto pohoří.
Skupina Ztohoven v prohlášení k akci uvedla, že není teroristická ani politická skupina a nebylo účelem společnost jakkoli zastrašit či manipulovat. "Dne 17. června napadla mediální prostor, prostor televize. Narušila ho, zpochybnila jeho pravdivost, uvěřitelnost. Upozornila na možnou záměnu mediálního obrazu světa za svět jako takový, reálný," uvedla tehdy skupina ve svém prohlášení na svých stránkách.
Skupina Ztohoven v prosinci 2007 vyhrála první ročník nových cen pro mladé umělce, které pod názvem Cena NG 333 poprvé vyhlásila Národní galerie v Praze. Umělecká skupina Ztohoven se věnuje především umění ve veřejném prostoru. Členové skupiny také například zakryli červené neonové srdce výtvarníka Jiřího Davida, které svítilo nad Pražským hradem na konci funkčního období prezidenta Václava Havla.