Podle rady celoplošná licence pro zemské digitální vysílání i ta satelitní a kabelová stanovuje Primě povinnost vysílat svůj Prima klub první rok po startu minimálně 12 hodin denně, druhý rok pak o čtyři hodiny více. Jako územní rozsah vysílání u licence pro kabelové vysílání jsou uvedeny kabelové sítě UPC v ČR, u satelitu pak družice Astra 23,5± E.
Co se týče licence pro zemské digitální vysílání, na tuto licenci měly nárok regionální televizní stanice patřící pod majitele Primy, které nyní analogově vysílají na sdílených kmitočtech s jejím hlavním programem, pokud tyto regionální televize vytvoří společnou síť pokrývající svým signálem minimálně třetinu obyvatel České republiky.
Podmínkou pro udělení této celoplošné licence je také souhlas s Technickým plánem přechodu a závazek, že se tyto regionální stanice dobrovolně vzdají svých současných analogových kmitočtů. Uvolňováním analogových kmitočtů přitom vzniká prostor právě pro nastupující digitální zemské TV vysílání. Obdobnou licenci již dříve získala společnost RTA.
Nejedná se tedy o takzvanou kompenzační licenci pro digitální zemské vysílání, na kterou má Prima - stejně jako Nova - nárok, pokud se přihlásí k Technickému plánu přechodu, jakémusi jízdnímu řádu nastupujícího DVB-T. Zároveň se musí dobrovolně zavázat vrátit své současné analogové kmitočty, na kterém nyní vysílají svůj hlavní program. To Prima ještě neučinila a čas rozhodnout se, zda tak učiní nebo ne, má do poloviny srpna.
Nárok na satelitní a kabelovou licenci má ze zákona víceméně každý, kdo o ni požádá, neboť musí splnit jen několik základních podmínek. To je rozdíl oproti licenci pro nastupující pozemní digitální vysílání, na které rada původně vypsala výběrové řízení, jehož součástí byla řada zákonných podmínek. Z tohoto tendru vzešlo šest nových a staronových digitálních stanic - Óčko, Z1, TV Barrandov, Febio TV, TV Pohoda a RTA.