Dow Jonesův index klesl o 131,24 bodu a obchodní den uzavřel slabší o 1,08 procenta na hodnotě 12.029,06 bodu. Ocitl se tak nejníže od poloviny března. Podobně širší index S&P 500 si odepsal 0,97 procenta, a uzavřel tak na hodnotě 1337,81 bodu, index Nasdaq Composite klesl o 1,14 procenta na 2429,71 bodu.
Výrazně oslabily akcie hned v několika sektorech, včetně bankovnictví, dopravy nebo výroby automobilů. Obavy z dalších problémů kolem úvěrové krize a jejích dopadů stáhly dolů bankovní tituly, jejichž index je nyní nejníže za pět a půl roku.
K obavám přispěla už zpráva o hospodaření logistické společnosti FedEx, která se ve čtvrtém čtvrtletí svého fiskálního roku propadla do ztráty a upozornila, že v tomto fiskálním roce bude mít nižší zisk než se očekávalo mezi analytiky. FedEx uvedl, že pociťuje dopady vysokých cen ropy a pokles poptávky.
"Automobily, banky a doprava jsou sektory velmi citlivé na předpoklad, že slábne hospodářský růst," řekl hlavní technický analytik finanční společnosti Delta Global Advisors Bruce Zaro. "Zatím ještě nemáme dost důkazů, že ekonomika už dosáhla dna," dodal.
Důležitým tématem se nyní stává zpráva o vývoji hrubého domácího produktu (HDP) v USA za druhé čtvrtletí. První předběžná data budou k dispozici koncem července. Podle posledních propočtů by růst ekonomiky měl zpomalit na pouhé dvě desetiny procenta, už se ale objevily i propočty, podle nichž bude HDP v minusu.
Na devizovém trhu mírně klesal dolar s tím, jak investoři přestali s jistotou sázet na zpřísnění měnové politiky v USA a v eurozóně. Není totiž jisté ani to, zda americká centrální banka sáhne ke zvýšení úroků už v srpnu, jak se někteří analytici domnívali.
V závěru obchodování se dolar k euru prodával v kurzu 1,5530 USD, a mírně tak oslabil z předchozích 1,5515 USD, kde byl v úterý. Na paritě s japonským jenem klesl na 107,80 ze 107,95 JPY a podobně euro k jenu kleslo na 167,45 z předchozího kurzu 167,51 JPY.