Anheuser chce podle zdroje zároveň s odmítnutím nabídky představit plán vlastní restrukturalizace, který zahrne prodej firemních tematických parků. Plán počítá i s propouštěním, snížením nákladů o více než 500 milionů dolarů ročně a prodejem obalové divize.
Zdroj uvedl, že správní rada Anheuseru považuje nabídku InBevu za příliš nízkou. Podle analytiků by na to Belgičané mohli odpovědět zvýšením nabídky z nynějších 65 dolarů za akcii nebo jejím předložením přímo akcionářům Anheuseru.
InBev ve středu vybídl vedení Anheuseru, aby se k jeho návrhům vyjádřilo. Firma prohlásila, že zůstává přístupná k diskusi o svém návrhu, upozornila však, že důležitou roli hraje čas.
Od založení Anheuseru před stoletím a půl má hlavní slovo ve výrobci piva značek Budweiser a Michelob rodina Buschů, o níž se soudí, že většina z jejích členů je proti převzetí. Druhým největším akcionářem Anheuseru je známý investor Warren Buffett, jehož investiční společnost Berkshire Hathaway má na firmě pět procent akcií.
Proti nabídce InBevu je cítit odpor v St. Louis, sídelním městě Anheuseru, kde firma zaměstnává přes 6000 lid. Proti převzetí Anheuseru vystoupil i guvernér státu Missouri Matt Blunt.
InBev vznikl v roce 2004 spojením belgického pivovaru Interbrew a brazilské nápojové společnosti AmBev a mezi jeho hlavní značky piva patří Stella Artois, Beck, Bass nebo brazilská Brahma. Na českém trhu s pivem má InBev se značkami Staropramen, Ostravar a Braník asi patnáctiprocentní podíl. Loni o pozici největšího světového výrobce piva InBev připravila skupina SABMiller, vlastník Plzeňského Prazdroje.
Anheuser-Busch se světoznámou značkou Budweiser je největší americký producent piva s podílem 48,5 procenta. Firma vede po celém světě řadu právních sporů s českobudějovickým Budvarem o značky Budweiser a Bud.