"K dnešnímu dni jsme obdrželi čtyři odpovědi, z čehož dvě byly čistě negativní. Mimo těchto odpovědí jsme obdrželi i jednu veskrze kladnou od soukromého subjektu, se kterým v současné chvíli jednáme o podmínkách další spolupráce," uvedl Žabka. Podle informací ČTK by měla být zájemcem společnost WindCom.
Telefónica podle neoficiálních informací oslovila několik ministerstev, ale i Českou poštu, Poštovní muzeum, Národní technické muzeum nebo Muzeum hlavního města Prahy. "Česká Pošta, jeden z oslovených subjektů, podporuje budoucí provoz této technické památky, ale není schopna tento provoz sama zajistit jak personálně, tak finančně. Tato informace je důležitá pro další jednání, protože ústředna potrubní pošty je umístěna v prostorách České Pošty v Jindřišské ulici," dodal Žabka.
Veřejné využití unikátní potrubní pošty ukončila v roce 2002 povodeň. Před povodněmi přitom využívaly rychlý přesun zásilek po Praze některé bankovní ústavy i Česká pošta. Stanice potrubní pošty jsou například v některých důležitých úřadech, poštách i v budově ČTK. Městská síť potrubní pošty v Praze byla postavena v letech 1927 až 1932 a měří kolem 55 kilometrů. Původní kapacita 46 stanic byla už v dřívějších dobách redukována a v současnosti je možné provozovat zhruba 36 stanic.
Výhody potrubní pošty jsou podle jejího provozovatele zejména v přesnosti a rychlosti doručení. Potrubím je možné dopravovat zásilky o hmotnosti více než tři kilogramy z jednoho konce města na druhý během několika minut, což nesvede žádná kurýrní služba.
Potrubní poštu vynalezl autor tlakového hrnce Denis Papin. Speciální pouzdra se zásilkami se v potrubí zhruba metr pod zemí pohybují na principu vysavače. Strojovny s dmychadly ženou do potrubí nebo vyčerpávají z potrubí vzduch, který pouzdra se zásilkami pohání.